رئیس جمهور حقوقدان ،متوهم یا مبلغ انتخاباتی؟!

رئیس جمهورحقوقدان ،متوهم یا مبلغ انتخاباتی؟!

رئیس جمهور حقوقدان که بسیار باسواد ،با شناسنامه وشجاع  والبته دکترای حقوق خود را از دانشگاه کلدونین گلاسگو بریتانیا اخذ نموده است ، در سخنان خود در شیراز در موضعی عجیب وشگفت آور در مورد مذاکرات هسته ای گفت: از سانتریفیوژ قوی تر، قدرت تیم مذاکره کننده ایران است.


با گذشت چند هفته از ابراز این سخنان بنده هنوز دچار شوک هستم که آیا آقای روحانی واقعا" متوجه الزامات این سخنان هست یانه ؟!

خب اگر سانتریفیوژی در کار نبود چه نیازی به تیم مذاکره کننده داشتیم واصولا" اگر سانتریفیوژی نداشتیم  1+5ما را عددی به حساب نمی آوردند که بخواهند با ما مذاکره کنند؟!

درثانی جناب حقوقدان ، در دولت اصلاحات مگر پرونده هسته ای دست شما وآقای ظریف نبود ؟! چکار کردید؟!

مگر شما نبودید که به البرادعی رئیس وقت آژانس نامه  نوشتید که : بازرسی‌های فراگیر آژانس از ایران، مکرراً اظهارات ایران را مبنی بر اینکه هر میزان از بازرسی و بررسی‌های موشکافانه هرگز کمترین انحرافی به سوی فعالیت‌ نظامی را نشان نخواهد داد، تأیید کرد. مدیرکل در بند ۵۲ گزارش نوامبر ۲۰۰۳ [آذر۱۳۸۲]خود تأکید کرد که "تا این تاریخ، هیچ مدرکی دال بر اینکه فعالیت‌ها و مواد هسته‌ای از پیش اعلان نشده که در بالا به آن‌ها اشاره شد، در ارتباط با یک برنامه ی تسلیحات هسته‌ای باشد، یافت نشده است".

با گذشت یک سال دیگر و با انجام بیش از یک هزارنفر روز از سخت‌ترین بازرسی‌ها، مدیرکل در بند ۱۱۲ گزارش نوامبر سال ۲۰۰۴ خود، مجدداً تأکید کرد که "تمامی مواد هسته‌ای اعلام شده در ایران مورد حسابرسی قرار گرفته و بنابراین، چنین موادی به سوی فعالیت‌های ممنوعه منحرف نشده‌اند".

متأسفانه، در مقابل اگر نگوییم هیچ، ایران مابه‌ازای بسیار اندکی دریافت کرد و بارها اقدامات اعتمادساز خود را افزایش داد و تنها در عوض آن، با قول‌های انجام نشده و درخواست‌های بیشتر روبه رو شد. قول‌های اکتبر ۲۰۰۳[مهر۱۳۸۲] سه کشور اروپایی درباره‌ی همکاری هسته‌ای، امنیت منطقه‌ای و منع گسترش، هنوز حتی بررسی هم نشده‌اند. تعهد فوریه‌ی ۲۰۰۴ [بهمن۱۳۸۲]سه کشور اروپایی که به عنوان مابه ازای گسترش تعلیق به مونتاژ و تولید قطعات ارائه شده بود و بر مبنای آن سه کشور متعهد شده بود که "تلاش فعالانه به عمل آورند تا تلاش‌های ایران در اجلاس ژوئن ۲۰۰۴[خرداد۱۳۸۳] شورای حکام شناسایی شده، به شکلی که شورا بعد از آن تنها بر مبنای گزارش مدیرکل، هرگاه و اگر براساس رویه‌ی عادی اجرای قرارداد پادمان و پروتکل الحاقی ضروری دانست، عمل کند" تحقق نیافت تا اینکه ایران در نوامبر ۲۰۰۴ [آذر۱۳۸۳]موافقت نمود تعلیق داوطلبانه‌ی خود را بیشتر گسترش دهد، به نحوی که تأسیسات تبدیل اورانیوم را که به وضوح توسط دبیرخانه‌ی آژانس به عنوان خارج از شمول هرگونه تعریف از "فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی" تعیین شده بود؛ دربرگیرد. و سه کشور اروپایی/ اتحادیه‌ی اروپا هنوز به تعهد خود در موافقتنامه‌ی نوامبر ۲۰۰۴[آذر۱۳۸۳] پاریس مبنی بر شناسایی "اجرای بدون تبعیض حقوق ایران براساس معاهده‌ی منع گسترش مطابق با تعداتش براساس این معاهده" عمل نکرده‌اند.

 

خب برادر عزیز شما وتیمت اگر قدرتی داشتید همه می دیدند ،که ندیدند! ونتیجه قدرتان همین نامه خودت است !

و درپایان اینکه الان هم، شما وتیمت دستاوردهای دولت سابق را می دهید وتصورمی کنید که قدرت دارید ! اگر آتش زدن به داشته ها هنر باشد تیم قبلی چیزی کمتر از شما نداشت ؛ آنها هم می توانستند همه چیز را مثل شما در دوره اصلاحات تعطیل کنند. که نکردند

با اینحال ما متوجه نمی شویم که آقای رئیس جمهور  دچار توهم هستند یا  همچنان در زمان تبلیغات اتخاباتی متوقف مانده اند!

 

 

   

 

 

 

/ 1 نظر / 58 بازدید
حامد زبیدی

با سلام خدمت شما استاد عزیز . مطالب بسیار زیبا و تاثیر گذاری دارید. و من الله توفیق