روحانی باید به احمدی نژاد وشهدای هسته ای مغرور باشد نه به ظریف!

روحانی باید به احمدی نژاد وجوانان هسته ای مغرور  باشد نه به ظریف ؟!

آقای روحانی دیروز درجمع اساتید دانشگاه گفت: من لحظه به لحظه متن مذاکرات را دنبال می‌کنم و خدا را گواه می‌گیرم و به سهم خودم از این که فرزندان شجاع و دلاور این سرزمین به خوبی از عزت و حقوق مردم تا این لحظه دفاع کرده‌اند و تا پایان این کار را انجام می‌دهند به خود مغرورم!


گفتن این حرفها بطور قطع با قصد فریب افکار عمومی زده می شود تا شاید اذهان مردم از تلاش سرسختانه ومجاهدانه والبته شجاعانه رئیس دولت نهم ودهم جناب آقای دکتر احمدی نژاد وفرزندان غیور هسته ای( که جان خود را هم برای پیشرفت هسته ای گذاشتند تا دشمن را ازخیال کنترل ایران هسته ای برای همیشه نا امید کنند) غافل شوند و پیروزی های هسته ای را مرهون مذاکرات هسته ای دولت یازدهم بدانند.

اگرچه مردم کشورمان بخوبی می فهمند چی به چیه اما....

اما اینکه آقای روحانی حقوقدان چنین خیال باطلی  را در سر می پروراند جای تعجب نیست . زیرا اظهارات ایشان در حوزه های مختلف  تا امروز نشان از ناپختگی  وی وسرشار از خطاهای محاسباتی است.

وعجیب تر آن است که خودش خیال می کند مردم با همه وجود در برابر این تحلیل های آبکی هورا می کشند !

براستی مردم نمی دانند که پرونده  هسته ای پیش از دولت نهم دست همین افراد فعلی ، به ریاست روحانی در کسوت دبیر شورای عالی امنیت ملی بوده است . خب چرا آن موقع بجای احساس غرور  ، فقط عقب نشینی می کردند؟ حتی از داشتن رشته های  تحصیلی هسته ای !

پیداست چون  دارایی دولت وقت در صنعت هسته ای جز چند کارگاه هیچی نبود  ! این سوابق را ببینید:

دولت  هشتم (خاتمی )حاضر به پذیرش چند توافق‌نامه شد که به تدریج فعالیت‌های مرتبط با غنی سازی اورانیوم در ایران را به حالت تعلیق در آورد

در ۲۹ مهر ۱۳۸۲ برابر با ۲۱ اکتبر ۲۰۰۳، در نشست مشترک وزاری خارجه سه کشور اروپایی و هیئت ایرانی که در تهران، سعدآباد، برگزار شد، بیانیه‌ای اعلام گردید که به موجب آن، ایران برای بازدید بازرسان آژانس انرژی اتمی از تأسیسات اتمی خود اعلام همکاری کرد و گازدهی در سانتریفیوژهای نظنر را در راستای راستی‌آزمایی و اثبات صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ایران، بصورت داوطلبانه و برای مدت محدود تعلیق کرد. انگلیس و فرانسه نیز متعهد شدند تا از ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل جلوگیری کنند

در این مذاکرات ریاست هیئت ایرانی را حسن روحانی و کمال خرازی  بر عهده داشتند

 توافق‌نامه بروکسل

این توافق‌نامه در ۴ اسفند ماه ۱۳۸۲ برابر با ۲۳ فوریه ۲۰۰۴ به امضا رسید و ایران متعهد شد ساخت و آزمایش سانتریفیوژ های مورد نیاز برای غنی‌سازی را متوقف کند و اقدام به ساخت قطعات یدکی سانتریفیوژهای موجود در آن زمان را نیز تعلیق کند در این مذاکرات ریاست هیئت ایرانی بر عهده حسن روحانی و ریاست هیئت اروپایی بر عهده خاویر سولانا بود.

توافق‌نامه پاریس

این توافق‌نامه در ۱۴ نوامبر ۲۰۰۴ برابر با ۲۴ آبان ۱۳۸۳ در پاریس بین ایران و سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان به امضا رسید و به موجب آن ایران به عنوان اقدامی داوطلبانه در جهت اعتمادسازی -و نه به عنوان یک تعهد قانونی - پذیرفت که کلیه فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی و بازفرآوری مانند ساخت، تولید، نصب، آزمایش، سرهم‌بندی و راه‌اندازی  سانتریفیوژهای گازی، و فعالیت‌های مربوط به جداسازی پلوتنیم را متوقف کند ودر عوض اتحادیه اروپا سعی در پذیرش ایران در سازمان تجارت جهانی کند.!!!!

نماینده مذاکره‌کننده ایران سیروس ناصری  به همراه سفیران وقت ایران در پاریس، لندن و برلین بودند!!

اینها همه سوابق مششع جناب روحانی در پرونده هسته ای ایران است ! آیا با این وجود آدم روش میشه حرف از غرور و شجاعت بزند ؟!

اما در دولت دکتر احمدی نژاد چه اتفاقی افتاد:

تعدا سانتریفیوژ ها از چند 100تا به 19000افزایش یافت وغنی سازی از هیچ در صد به سه ونیم و تا 20درصد افزایش یافت .

وحالا همان روحانی دارد  عقب نشنی میکند و از دستاوردهای دولت قبل و جوانان برومند هسته ای دست می کشد تا دشمن به تب راضی باشد !

واین همان سیاست دکتر احمدی نژاد بود که دشمن احمق وزیاده خواه را به مرگ گرفت تا به تب راضی باشد!

 یاد شهدای هسته ای  گرامی باد .

/ 0 نظر / 86 بازدید