تحقیر وتمسخر همسر حضرت امام (ره) ملزوم خاطره هاشمی رفسنجانی !

 آقای هاشمی رفسنجانی چندی پس از شکست تاریخی از دکتر احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 84  ،در تایید امیال ،رفتارها وکردارهای سیاسی خود شروع به خاطره گویی (بخوانید خاطره سازی ) از حضرت امام رضوان الله تعالی علیه کرد  تا از ضربات روحی وروانی آن شکست بکاهد ... وی در آخرین خاطره گویی خود در مراسم تجلیل وگرامیداشت بانوی انقلاب(همسر بزرگوار حضرت امام ره ) خاطره ای از او نقل کرد که بجای تکریم آن بانوی گرامی بوی تمسخر ایشان ااستنباط می شود  ..هاشمی رفسنجانی در حالی مثلا" گریه می کرد گفت :در آن سال واقعا راضی نبودم که برای ریاست جمهوری حاضر شوم، مقامات مختلفی می آمدند و سخنرانی های متعددی انجام می شد اما من زیر بار نمی رفتم، همسر امام (ره) صدایم کرد و گفت امام این انقلاب را به شما سپرده است شما می خواهید آن را به چه کسی  بسپارید؟ چه قدر کسانی که می خواهند بیایند را می شناسید من از حرف خانم تکان خوردم و حاضر شدم که در انتخابات شرکت کنم!

 

 

حال باید از آقای هاشمی پرسید آیا این خاطره با سیره وروش حضرت امام در طول زعامت ایشان همخوانی دارد ؟

مثلا" در همان ابتدابا حکم حضرت امام  اداره کشور به اعضای نهضت آزادی  با آن مواضع سپرده شد ودر همان دوران فردی مثل بنی صدر کاندید ریاست جمهوری ورئیس جمهور می شود، در ادامه با وجود امثال هاشمی شهید رجایی به ریاست جمهوری می رسد ... واتفاقا" ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی پس از ارتحال حضرت امام واقع می شود ...  این یعنی اینکه حضرت امام زعیمی مستکبر ومستبد نبود که در مقابل اراده مردم ونیز پرورش و  ارتقاء جوانان مؤمن به سطح مدیریت کلان  کشور برخلاف هاشمی رفسنجانی ،مانع شود ویا بایستاد واین موضوع با منطق خاطره نقل شده از همسر امام جور در نمی آید  که یا هاشمی یا هیچ کس !

از سوی دیگر زمانی که هاشمی رفسنجانی کاندید ریاست جمهوری نهم شد وپیش از وی  کسانی کاندید شده بودند که بارها از حضرت امام حکم مدیریتی داشته اند ازجمله مهدی کروبی و علی اکبر ولایتی هرچند وی بعد از آمدن هاشمی به تبلیغات خود ادامه ندا د.. سایرین هم سوابق فراوانی در انقلاب وسطوح مدیریت کلان کشور  در دوره حیات مبارک حضرت امام داشته اند!

از اینها گذشته فرض کنید که بقول هاشمی حضرت امام انقلاب را به آقای هاشمی ودوستان سپرده باشد ، خب در آن صورت باید بپذیریم که اگر هاشمی خدای نکرده  از دنیا رفت همان  روز هم ختم  انقلاب اعلام خواهد شد!

آیا این ادعا  منطقی و توجیهی  جز خاطرات هاشمی می تواند داشته باشد؟ و آیا این خاطره بجای تکریم  همسر بزرگوار اما تحقیر ایشان تلقی نمی شود ؟ وآیا....و آیا.....

قطعا" خیر ... ولی اینها از لوازمات  اجتناب ناپذیر خاطره هاشمی از همسر حضرت امام است  .....و آقای هاشمی چنان گرم دفاع وتوجیه شکست از دکتر احمدی نژاد در سال 84 و88است که لوازمات  خاطرات خود را محاسبه هم نمی کند .

وجالب اینکه خاطره خواهر دکتر احمدی نژاد  از برخورد همسر امام (ره) با پیروزی رئیس جمهور سابق کشورمان دقیقا" منطبق با سیره حضرت امام رضوان الله تعالی علیه است .

 خدا عاقبت همه ما را ختم بخیر کندانشاءالله

/ 0 نظر / 71 بازدید